beboci


Join the forum, it's quick and easy

beboci
beboci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу

2 posters

Go down

ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу Empty ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу

Писане  Hrisi_Kari Вто Сеп 07, 2010 7:57 pm

ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу F_99391676
Описание:
Вид драцена, която макар че се внася от Китай, Кореа и Тайван, всъщност има за своя родина Камерун.

Грижи: Обича индиректна светлина, температури между 15º и 25ºС, мека или престояла вода. Макар че расте по-добре в почва, често се продава и дори отглежда натопена във вода. При това положение е добре водата да се сменя поне веднъж в седмицата. Много е важно да е мека.
От директната слънчева светлина или от прекалено твърда, варовита вода се получава пожълтяване на листата.

Място: Драцена Сандериана се чувства добре на всяко място, което не е осветявано пряко от слънцето. Вирее еднакво добре в кухнята, в банята или гостната.

Размножаване: Размножава се чрез резници, които се държат във вода докато им избият коренчета, след което се засаждат.

Съвет на градинаря:
Извиването на растението се получава, като се върти саксията спрямо източника на светлина. Друг начин е, чрез оформяне по желания начин с парче мека тел, което се маха след един сезон, или след като постигнем желания брой навивки

Hrisi_Kari
Hrisi_Kari
Admin
Admin

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 5466

Върнете се в началото Go down

ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу Empty Re: ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу

Писане  Hrisi_Kari Вто Сеп 07, 2010 7:59 pm

АЗ имам бамбук от 3 години и 3 месеца .Подарък ми е за сватбата.Изключително цвете,никакви грижи неизисква.само да се уцели мястото което ще му подхожда.Сложила съм го във вода и му е добре така
Hrisi_Kari
Hrisi_Kari
Admin
Admin

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 5466

Върнете се в началото Go down

ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу Empty Re: ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу

Писане  жужагад Пон Сеп 13, 2010 8:34 pm

и аз имах бабмбук 2 години растеше уж всичко беше наред и изведнъж взе да съхне а не съм му сменяла мястото
жужагад
жужагад
спящ на клавиатурата
спящ на клавиатурата

Регистриран на : 27.09.2009
Местожителство Местожителство : пловдив

Брой мнения : 3110

http://www.bgbaby.net/malkagad/index.php

Върнете се в началото Go down

ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу Empty Re: ВИДОВЕ ЦВЕТЯ- Драцена Лъки Бамбу

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите