beboci


Join the forum, it's quick and easy

beboci
beboci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

+2
Admin
descata
6 posters

Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  descata Нед Май 31, 2009 10:51 pm

Стриите са вътрешни разтягания на съединителната тъкан. Те представляват линии, различаващи се по цвят и структура (при бременност, отоци, асцит, затлъстяване). Основната причина за появата им са хормонални сътресения.


Първият подобен стресов период, през който преминават и момчетата, и момичетата, е тийнейджърската възраст. През това време в растящия организъм се повишава нивото на половите хормони и на надбъбречната жлеза.
СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 927076c48251
Вторият, но не по-маловажен по значение хормонален стрес при жените е бременността. Освен, че се нарушава балансът на естроген и прогестерон в организма, за появата на стрии огромно значение има нарастването на корема, бедрата и гърдите.
СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 048b3485711d

Хормоналните изменения водят след себе си до нарушения в синтеза на две особено важни кожни съставки – белтъчините колаген и еластин. Точно те придават на кожата „гумените“ свойства – разтегливост и жилавост.


Когато количеството им намалее, кожата започва да изтънява и то точно на тези места, които са подложени на най-силно разтягане.

Нарастването на плода по време на бременност довежда до бързото разтягане не само на коремните мускули отпред, но и самата кожа. Същото се получава и при рязко напълняване, когато кожната обвивка просто не успява да се разтегне до новите обеми на тялото.

Вътрешните разкъсвания, които са причина за всичко това, не остават „непоправени“. Организмът бързо възстановява нарушената цялост с помощта на съединителна тъкан. Този процес прилича на заздравяването на рана. В резултат именно на него по повърхността на кожата се появяват стриите.

В началото на процеса съединителната тъкан съдържа кръвоносни съдове, което придава на линиите розов и дори лилав оттенък, но постепенно броят на съдовете намалява и разтегнатите места стават бели. Съединителната тъкан не съдържа пигмент, затова при слънчеви бани не променя цвета си. По тази причина стриите се забелязват особено натрапчиво на плажа.

Как да се спасим от стриите и как да ги преборим?

Профилактиката е трудна работа, но все пак е по-благодарна от борбата с вече появилите се стрии. На първо място трябва да се опитвате да поддържате килограмите си на едно ниво. Ако напълнеете рязко, дори бързо след това да отслабнете, неминуемо ще се сдобиете със стрии.

Второ – хранете се правилно. Сладкишите, тестените продукти, богатите на въглехидрати храни са допустими в много умерени, дори минимални количества. А белтъчините, от които се синтезират колагенът и еластинът, както и зеленчуците, богати на витамини и каротин, трябва да постъпват в организма в по-големи количества.

Трето – спортувайте разумно. Това важи най-вече за по-тежките спортове. Натоварването трябва да става постепенно, за да бъде кожата в състояние да следва нарастването на мускулната маса.

За да не получите стрии по време на бременността, използвайте ластични колани. Най-правилно е специалист да ви насочи към типа бандаж по време на бременността и друг – за следродовия период. Тези приспособления ще намалят натоварването върху гръбначния стълб и мускулите на коремната стена. Те ще предотвратят увисването на корема и разтягането на кожата. Трябва да се има предвид още, че по време на бременността кожата се изсушава (при което, между другото, обикновено изчезва акнето), еластичността й намалява. Затова преди лягане задължително втривайте някакъв мазен крем или растителна мазнина в рисковите участъци, където се очаква появата на стрии.

Кърмачките трябва задължително да носят сутиен, но непременно от естествен материал. И да мият всеки ден гърдите си с вода със стайна температура, като ги масажират леко с груба кърпа. Това ще заздрави кожата, ще предотврати образуването на стрии и освен всичко друго, ще ви опази от мастит.

Като профилактична мярка масажът е незаменим. Използва се масажор или специална четка. Редовните масажи имат още едно перфектно действие – предпазват от целулит.

Козметичните продукти също са задължителни. По правило антицелулитните кремове и гелове съдържат хранителни вещества, силикон, овлажняващи съставки, колаген и еластин.

Ако вече сте изненадани неприятно от появата на стрии, трябва да утроите усилията си със същите средства, с които можехте да ги избегнете. За съжаление, борбата е неравна и често абсолютно безрезултатна.

Интересно ми е вие имахте ли проблем и как се справихте?
descata
descata
Главен модератор
Главен модератор

Регистриран на : 30.05.2009
Местожителство Местожителство : Сливница

Брой мнения : 2958

https://beboci.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Нед Май 31, 2009 11:51 pm

след като родих имах 3 на корема,обаче изчезнаха

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Пон Юни 01, 2009 12:57 am

Да аз имам все още стрии, а никога до сега нямах. Появиха ми се в 8 месец от бременността и все още не са се заличили, аз ги мажа от дъжд на вятър, защото забравям с розовата Дева, всички ми я хвалят. :D
Роска, браво че са ти изчезнали мила, дано и на мен изчезнат.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Пон Юни 01, 2009 1:21 am

Моите стрии са много интересни като слънце само около пъпа доста са дълбочки а се мазах с какво ли не както гинеколга ми каза ако си със суха кожа с кото и да се мажеш няма как да ги избегна а и на мен от веднъж ми порасна корема към края на 7 месец и за това така се нацепих,единствения начин да ги махна е пластично

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  descata Пон Юни 01, 2009 2:06 am

аз имам съвсем малко на корема,повечко имам на ханша и то от 1-вата бременност,през 2-рата се мазах повечко ,та нямам проблеми,ама тези как да ги махнаа.Какво ползвате за премахване?
descata
descata
Главен модератор
Главен модератор

Регистриран на : 30.05.2009
Местожителство Местожителство : Сливница

Брой мнения : 2958

https://beboci.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Пон Юни 01, 2009 4:03 pm

Оооо и аз имам,малко на коремчето(само около пъпа) и малко на дупето.Сега избледнаха и не си личат много.Според мен няма продукт,който да махне вече появили се стрии напълно.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Пон Юни 01, 2009 6:17 pm

Аз нямам стрии,но имам целулит малко-въпреки че се бях побъркала да се мажа с крем на Мустела.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  Admin Чет Юни 04, 2009 10:45 pm

Охооо,аз съм нацепена на всякъде. През бременността качих 40кг и беше просто неизбежно да се нацепя.Казаха ми че контратубекс (за белези) заличавал стриите 70%. От вчера се мажа дано да има ефект
Admin
Admin
Admin
Admin

Регистриран на : 22.05.2009
Местожителство Местожителство : Асеновград

Брой мнения : 3171

https://beboci.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  descata Чет Юни 04, 2009 11:05 pm

Хриси,да кажеш дали има ефект от Контратубекс-а, че и аз мисля да пробвам с него.
descata
descata
Главен модератор
Главен модератор

Регистриран на : 30.05.2009
Местожителство Местожителство : Сливница

Брой мнения : 2958

https://beboci.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  lili_85 Пон Юли 06, 2009 11:53 pm

Az zasega nqmam strii i celulit ama ne se znae ima o6te 1 mesec dokato doide na bql svqt mani4eto taka 4e moje da se nacepa. СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 308888 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 308888 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 308888


Аз за сега нямам стрии и целулит ама не се знае има още 1 месец докато дойде на бял свят мъничето така че може да се нацепа.СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 308888 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 308888 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 308888

Мнението е редактирано от Admin
lili_85
lili_85
любопитко
любопитко

Регистриран на : 25.06.2009
Местожителство Местожителство : Асеновград

Брой мнения : 47

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Вто Юли 07, 2009 12:12 am

Аз от първият ден на бременноста си (когато разбрах де) се мажех с крем за да не се цапа и послед мъжа ми ме мажеше аз като не можех и то цялото тяло не е да кажеш че само тук таме. не изглеждаше че ще се нацапа но в деветият месец между пупа и родилното място се нацапих. даже не знаех мислех че са някакви вени но после като взех едно огледало и като видях щях да умра от ужас...но и аз като Хриската качих 25 килограма и наимаше как да не се нацепа... мраза ги но какво да се прави, не вярвам че ще се махнат някога. Имам навсякъде и от преди така че за корема само ме беше яд...

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Нед Авг 02, 2009 9:59 pm

И аз имам около пъпа и на едната гърда,защото тя се пълнеше с повече мляко и явно кожата не е удържала!А също на дупето отстрани,но знам,че стрии не се махат никога,така че трябва да се примиря с тях! СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 308888

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Вто Дек 29, 2009 3:19 am

Аз от много години имам на дупето, но не получих нито една на корема през бременноста или след, макар че качих повече от 25кг. И съм много радостна.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  Hrisi_Kari Сря Дек 30, 2009 1:41 am

Аз няма нито една стиря по корема,но за сметка на това имам на гърдите доста и ми се появиха след като родих,като кърмих.На Кръста имам още преди .Аз съм доволна много от Мустела за бременни.Мажех се само вечер ,но постоянно.
Hrisi_Kari
Hrisi_Kari
Admin
Admin

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 5466

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  МimchetoOo Вто Фев 16, 2010 9:58 pm

Ах тези стрии.На мен ми се появиха на дупето СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 591337 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 591337 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 591337 макар и да са малко забележими.Тръшках се ревах,но накрая спря да ми пука.Искам само бебката ми да е жива и здрава СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 63717 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 63717 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 63717 Сега и пъпа ми се разцепи,понеже имах обеца и ми е мног тънка там кожата,но вече не ме интересува,все ще си имам поражения по тялото след като родя.
МimchetoOo
МimchetoOo
Admin
Admin

Регистриран на : 16.02.2010
Местожителство Местожителство : Италия

Брой мнения : 1419

http://www.beboci.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Сря Фев 17, 2010 4:40 pm

и аз имам стрии на бедрата и на "любовните дръжки" ама ги преодолях защото в крайана сметка майка не се става с песен на уста СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 616893

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  МimchetoOo Сря Фев 17, 2010 4:45 pm

Така е Пипилотка,тези които не са готови да жертват красотата си,не са готови и за майки СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 741120
МimchetoOo
МimchetoOo
Admin
Admin

Регистриран на : 16.02.2010
Местожителство Местожителство : Италия

Брой мнения : 1419

http://www.beboci.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  Admin Сря Фев 17, 2010 5:09 pm

Така си е момичета, целулита се маха,но стриите си остават. Важното е мъниците да са живи и здрави пък другото е вятър работа
Admin
Admin
Admin
Admin

Регистриран на : 22.05.2009
Местожителство Местожителство : Асеновград

Брой мнения : 3171

https://beboci.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  stella80gr Сря Фев 17, 2010 6:43 pm

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 347885 още съм във втория месец,но искам да започна да се мажа с нещо,за да не се появят тези гадни стрии.то че ще има,няма и съмнение,но поне да са по малко.вие от кога започнахте с мазането и с какво се мазахте?има много скъпи кремове,но се чудя дали не са пари на вятъра.мисля,че всичко е до кожа.но все пак ще се радвам,ако ми споделите какво сте използвали. СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 575763 и СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 239517 от мен
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  ???? Сря Фев 17, 2010 8:48 pm

Няма абсолютно никакво значение с какво се мажеш въпроса е до типа кожа и различните зони от тялото ти .Има доста статии в интернет от които можеш да прочетеш точно за какво става въпрос ,но излишни пари да даваш и ефекта да е никакъв няма смисъл.Аз се нацепих в края на 7 нач. на 8 месец защото тогава качих кг изведнъж а като се има в предвид че преди това се мажех с мас,пчелен восък и имаше още нещо но не си спомням някъв мазен крем беше уж подготвена кожа уж незнам какво но кадето трябва си излизат и ти неможеш да ги спреш затова се примири със стриите и се концентрирай в/у бебчо
ДАНО ВСЕ ПАК НЕ ТИ ИЗЛЕЗНАТ СТРИИ СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 239517 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 56662 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 56662 СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 56662

????
Гост


Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  МimchetoOo Чет Фев 18, 2010 4:51 am

Пепи е права,аз се изръсих 40 евро за крем и дупака пак се нацепи.Само не испадай в истерии като мен,няма начин да си същата след бременността.Все нещо по тялото ти ще е променено.
МimchetoOo
МimchetoOo
Admin
Admin

Регистриран на : 16.02.2010
Местожителство Местожителство : Италия

Брой мнения : 1419

http://www.beboci.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  stella80gr Чет Фев 18, 2010 9:44 pm

така е мимче.далече съм от тази мисъл че тялото ми няма да се промени.това е най-малкия проблем.но само исках мнение ,относно купуването на скъпи кремове за мазане,и го получих. СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА 571838 благодаря
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА Empty Re: СТРИИТЕ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите