beboci


Join the forum, it's quick and easy

beboci
beboci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нашите коремчета растат 2

+5
жужагад
Neri_84
МimchetoOo
stella80gr
bebe_bebe
9 posters

Страница 15 от 24 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Next

Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  stella80gr Пет Юли 23, 2010 7:52 pm

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 347885
Насе хубаво ти е казал доки че е добре да стоиш вкъщи колкото си може повече и после да отидеш в болницата.така ще можеш да си обикаляш и да си правиш каквото си искаш и вече като станат контракциите по често тогава към болницата.а и тя нали била близо до вас.така че не е проблем че ще родиш по пътя.
Роси то кърменето е индивидуално за всяка мама.на едни им е лесно и нямат проблеми,други се мъчат една седмица и после се отказват.в нета има много инфо за успешно кърмене.трябвяа да се информираме сами,защото в болницата никой няма да се занимава с нас.а и много често кърмата потича,когато майката и бебо вече са вкъщи.така че всичко е в наши ръце.Нери я няма.вече няколко дена не се е разписвала.
мамчета я кажете в аптеките в бг продават ли помпи за кърма или само в специализираните бебшки магазини ги има?
Роси ти отрано си опрала и огладила всичко.аз ще изчакам като се прибера и тогава.сега всичко за бебка е в една голяма торба и после в бг ще си купя прах и ще ги изпера.мисля да е сано максима.по добри отзиви чета за него отколкото за тео бебе. а и саното бил концентрат.какво значи,че се слага по малко количество ли?
моята бебка е много спокойна.не рита много.вечер като легна я усещам по силно и сутрин рано.такива силни ритничета още не съм яла
Нашите коремчета растат 2 - Page 15 341584
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  bebe_bebe Пет Юли 23, 2010 8:19 pm

стели има помпи навсякаде вчера имаше на бертони някаква даже и в кауфланд аз гледах помпи само че в една по голяма аптека в нашия град в малките не знам дали има но в някоя по голяма аптека сас сигурност ще намериш Нашите коремчета растат 2 - Page 15 456823
bebe_bebe
bebe_bebe
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 28.08.2009
Брой мнения : 1903

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Мелани Пет Юли 23, 2010 8:59 pm

Здравейте, мили момичета!!!
След дълго време в "изгнание" ( на село), най-сетне съм си у дома. Случиха се много, и много неприятни неща в нашето семейство и тъй, като принципно съм адски чувствителна и лабилна, предпочетохме да се осамотим за известно време. Далеч от проблемите.
Много промени са настъпили тук и всичките са хубави! Инернет на село намерихме, но скоростта му беше като на охлюв-шампион, та за това само от време на време успявах да прочета по някоя новинка от вас. Много се радвам, че всичките сте добре, много сте красиви с коремчетата си, а излъчването е направо неповторимо!
Иначе, бебка е много добре, днес я гледахме - според доки е 530грама, а пък за 23 седмици бременност, съм качила едва 2 килограма. Лека-полека започваме и ние с покупките, при все, че за дрешки е малко рано, като се има предвид, че ще родя между 15/10 и 15/11 и определено ще са нужни по-дебели дрешки, освен, може би бодитата. Не знам, гола вода съм по отношение на тези неща, но с ваша помощ, ще се справя :)

Вече ще се отчитам редовно и се надявам на много приятни мигове в компанията ви :)
Много Нашите коремчета растат 2 - Page 15 56662 от мен за сега
Мелани
Мелани
упорито мамче
упорито мамче

Регистриран на : 24.03.2010
Местожителство Местожителство : Волос, Гърция

Брой мнения : 129

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  ???? Пет Юли 23, 2010 9:22 pm

Здравейте и от мен мамчета Нашите коремчета растат 2 - Page 15 347885 Стели добре дошла отново при нас Нашите коремчета растат 2 - Page 15 849732 Радвам се, че си добре, дано оттук нататък само хубави емоции да споделяш Нашите коремчета растат 2 - Page 15 571838 Твойта бебка много те жали-само 2 кг, направо ти завиждам благородно Нашите коремчета растат 2 - Page 15 571838 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 764370 Роси като по-опитна мама да споделиш как трябва да подготвим гърдите ни за кърменето-трябва ли да се мажат с нещо зърната и да се мачкат, за да свикнат ? Аз съм пробвала да ги мачкам, но е малко болезнено, пък и вече ми изтича нещо воднисто, подобно на коластра. Насе що се отнася до раждането и аз като теб съм решила да чакам да станат по-начесто контракциите и тогава да тръгвам за болницата. Е, не прекалено често, да речем на 15-20 мин, защото имам към 30-40мин път до болницата. Няма смисъл още при първите контракции, да се тръгва към болницата, защото от тях до самото раждане могат да минат много часове, които със сигурност ще прекараме по-добре и по-спокойни вкъщи Нашите коремчета растат 2 - Page 15 382274 Вече нямам търпение да настъпи момента, сутринта се събудих от болка в корема, сякаш ме проряза, но после спря и цял ден не ме е боляло нищо, вчера също имах болки в кръста и в яйчниците, но не достатъчно силни и чести, че да ме накарат да тръгна за болницата. Надявам се скоро бебчо да реши да излиза. Роси и аз като теб вече съм подготвила дрешките за бебчо, че не се знае кога ще ни изненадаНашите коремчета растат 2 - Page 15 624820, а що се отнася за страх-не ме е страх от раждането, може би съвсем малко се страхувам от неизвестното-кога ще настъпи момента, ще усетя ли навреме, ще тръгна ли навреме за болницата, ще мине ли всичко добре.... ,но най-силно искам да идва по-скоро това е най-вълнуващия и прекрасен миг /като изключим болките/ , в който ще се срещнем с нашите съкровища Нашите коремчета растат 2 - Page 15 849732 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 849732 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 849732

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  stella80gr Пет Юли 23, 2010 11:16 pm

Мелани мила добре дошла отново при нас!радвам се че всичко с теб е наред,защото дълго време те нямаше и се чудехме какво става с теб.хубаво е ,че си се усамотила,защото негативните емоции не се отразяват добре на бебка.Мелани усети ли вече първите движения?не се притеснявай за килограмите.аз дотук съм +3.най-вероятно гръцкия въздух ни се отразява така и на двете Нашите коремчета растат 2 - Page 15 951600 .и тези ужасни жеги.нямам грам апетит.само диня и вода.хайде Мелани чакаме и снимчици от теб да те видим Нашите коремчета растат 2 - Page 15 624820
Ванче аз мисля да си взема един крем.Гармастан се казва.мисля да го започна 2 седмици преди раждането.можеш да влезеш в нета и да прочетеш какво пише за него.има и други кремчета за гърдите.
Насе и аз предполагам че по аптеките ще има,но като не съм си в бг и не бях сигурна
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Мелани Пет Юли 23, 2010 11:36 pm

Благодаря ти за топлия прием, Стели :)
Да, знам, че негативните емоции се отразяват зле на бебка, за това и се осамотихме с мъжа ми. А тя, тя сигурно е потомник на Пеле :) МНого шава и ме подритва, но за сега ниско, в слабините. Умирам от удоволствие, разтапям се, направо. :)
А жегите - да, нечовешки са!! И аз се храня предимно с плодове и пия много вода, та сигурно за това не качвам на тегло. Но пък се чувствам доста комфортно така. Абсолютно подвижна. :)
Но, както казват, в последните 2 месеца се пълнее най-много, така че ще видим :)
Мелани
Мелани
упорито мамче
упорито мамче

Регистриран на : 24.03.2010
Местожителство Местожителство : Волос, Гърция

Брой мнения : 129

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  rosi78 Съб Юли 24, 2010 2:13 am

Привет и от мен Мелани добре дошла очаквахме те и се радвам че всичко е наред с теб и беба, Ваня и аз съм чувала за този крем Гармастан не съм го ползвала и сега смятам и аз да си го купя според мен нищо друго няма да помогне да се надяваме това да е лека който ще ни облекчи поне малко. Мелани не се тревожи за килограмите аз с първата ми бременностт бях така до седмия месец си носих дрехите от преди това влизах си в дънките до тогава и изведнъж 15 кг беше страховито а до сега съм качила 10-12 кг и спрях да качвам явно защото повръщането пак се възвърна няма начин всичко в името на най-милото нашите бебчета Нашите коремчета растат 2 - Page 15 501281


Последната промяна е направена от rosi78 на Съб Юли 24, 2010 2:19 am; мнението е било променяно общо 1 път
rosi78
rosi78
наш човек
наш човек

Регистриран на : 18.04.2010
Местожителство Местожителство : Варна

Брой мнения : 610

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  rosi78 Съб Юли 24, 2010 2:15 am

Garmastаn

Защитно средство против разранявания(рагади) на зърната при кърмене.
За да бъде кърменето приятно, лесно и успешно, особено важна още от самото начало е грижата за гръдните зърна на кърмещата жена. Специално създаденият за тази цел препарат Garmastаn съдържа активна съставка от растителен произход с естествено син цвят х гваязулен, получен от етеричното масло на гваяково дърво.

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ НА GARMASTAN
-Поддържа кожата на зърната гладка и еластична
-Предпазва от образуването на рагади, подхранва и омекотява кожата
-Попива много бързо и се нанася лесно дори при по-чувствителни и болезнени зърна
-Без мирис, НЕ съдържа животински и изкуствени мазнини
-Лесно се отмива (дори без съпун, само с вода) и се изпира от тъкани
-Не съдържа оцветители, парфюми и алкохоли

СЪСТАВ
Вода, сорбитол, натриев метабилсулфит, гваязулен, цетилпиридинов хлорид, ПЕГ-8, ПЕГ-75

НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ
Garmastаn е предназначен за външно приложение.

При кърмищи жени: След всяко кърмене Garmastаn се нанася в тънък слой върху гръдните зърна и ареолите. При по -чувствителни зърна могат да се поставят компреси или подложки, намазани с Garmastаn. Преди кърмене е необходимо зърната и аролите да се измиват добре, за да се избегне поглъщането на Garmastаn от кърмачето при сучене.

При бременни жени: Предварителната подготовка на зърната започва още от 8-ия месец на бремеността. След хигиенна баня Garmastаn се нанася върху зърната и се прави нежен масаж с цел предотвратяване на разраняването им в кърмаческия период поради механичното дразнене при сучене на бебето.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ
Няма.

ОПАКОВКА
Туба, 20g

ПРОИЗВОДИТЕЛ
PROTINA PHARM. GmbH, Германия
Цена: 15.00 лв.
rosi78
rosi78
наш човек
наш човек

Регистриран на : 18.04.2010
Местожителство Местожителство : Варна

Брой мнения : 610

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Hrisi_Kari Съб Юли 24, 2010 3:59 am

МЕЛАНИ,добре си се завърнала,напредвате с бебка,радвам се за което,по добре ще ви е на по спокойно място така че нищо няма да ви липсва....
Нери ,наистина се губи,дано е добре милата...
гледам че се интересувате от това как да подготвите гърдите си.по принцип в нета има доста инфо.пове1ето препоръки са с крема гермастан или обтриването на самото зърно с по груба хавлиена кърпа още в началото на8 ми месец за да свикне и загрубее,но момичета няма начин,щес еразранят в началото и болят,понеше бебето се слага на всеки 3-4 часа на гърдата ито суче,но най важното е позата в която го кърмите да е заета правилно от бебето и да суче правилно,за да неви опъва гърдата и от това да ви боли.Има мисля че инфо в Клуб Кърмене,виж те.
За помпата за кърма аз ползвах напълно обикновенна тип Спринцовка и да ви кажа доволна бях,кърмех си спокойно и си имах кърма до 1,5 месеца карина,после като цпрях ,пак съм се цедила ,за да махна това задържаномляко.....
Това е от мен,ако има нещо питайте ще помагаме
Hrisi_Kari
Hrisi_Kari
Admin
Admin

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 5466

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Hrisi_Kari Съб Юли 24, 2010 4:05 am

Hrisi_Kari
Hrisi_Kari
Admin
Admin

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 5466

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Neri_84 Съб Юли 24, 2010 4:25 am

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 624477
Здравейте на всички! Аз съм добре, не ме мислете. На село съм у майкини и нямам възможност да пиша. Миналата вечер само ви прочетох и толкова. Утре ще се върнем вкъщи за 2-3 дена и после пак насело. Тука просто не мога да се докопам до компа, а гледам когато мога да си почивам. Нямам други проблеми за сега. Само дето ми са постоянно отекли краката и вече ме болят като ги докосна.
Мелани радвам се много, че се включи отново и че сте добре. Ванче, Насе чакаме вече хубавите новини от вас. Стели, Роси радвам се, че и вие сте добре.
Хайде лека нощ на всички! Отивам да си лягам, че ми се доспа много. Дано тази вечер поне да мога да спя, но не знам. Много ми е горещо и не мога да спя като си легна. Нашите коремчета растат 2 - Page 15 239517 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 239517 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 239517
Neri_84
Neri_84
фен на форума
фен на форума

Регистриран на : 24.03.2010
Местожителство Местожителство : Дулово

Брой мнения : 481

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Мелани Съб Юли 24, 2010 4:19 pm

Добро утро ( или добър ден), мами :)
Нери, и аз много се радвам, че си добре. Жегите наистина са страховити, днес тук ще стигне до 41 градуса Нашите коремчета растат 2 - Page 15 707684 , но още само месец остана от лятото.
Хриси, гледам Кари на снимката ( пу-пу, да не я урочасам), много е пораснала, много се е разхубавила. Да ти е жива и здрава и много да ви радва!!
За кремчетата за гърди не съм никак компетентна, аз за сега се мажа със Simulcium G3 ( и корема и гърдите), но той,като че ли е по-скоро за стриите. Но пък доста ми успокоява болката и напрежението в гърдите и особено в зърната. Вчера ми препоръчаха Frezyderm Femining ( nipple care cream-gel),който е конкретно за гърдите, но ми е раничко да го започвам. До момента не съм се нацепила никъде, имам си само старите стрии по дупето, с които се сдобих в резултат на безразборни диети и промени в теглото, а със Simulcium се мажа от 8мата седмица. Ама, дето казва майка ми, това са бели кахъри и с нищожна стойност пред радостта от малките ни съкровища. :)
Усмихнат ден ви желая и много положителни емоции! Нашите коремчета растат 2 - Page 15 239517 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 239517
Мелани
Мелани
упорито мамче
упорито мамче

Регистриран на : 24.03.2010
Местожителство Местожителство : Волос, Гърция

Брой мнения : 129

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  stella80gr Нед Юли 25, 2010 1:33 am

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 624477 Мелани не се диша наистина.ние сутринта рано рано ходихме на плаж.беше много приятно и към 10 вече стана горещо и се прибрахме.
Нери хубаво е така да се разнообразяваш.ти вече не работиш нали?използвай оставащото време до раждането за почивка,че доста се измъчи.
Хриси много ни е приятно като ни посещаваш и ни даваш кураж
Нашите коремчета растат 2 - Page 15 239517
аз му ударих едно хубаво почистване,че другата събота тръгваме и да оставя къщата чиста.той моя ще боядисва основно и пак ще я почисти основно преди завръщането ни от бг.
това е от мен.желая ви лека и прохладна вечер
Нашите коремчета растат 2 - Page 15 951465
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Hrisi_Kari Нед Юли 25, 2010 6:29 pm

Ехо,коремчета къде сте днес???
Стелче,винаги щом имам възможност влизам да ви наглеждаммм,с каквото мога ще помагам
Hrisi_Kari
Hrisi_Kari
Admin
Admin

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 5466

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  жужагад Пон Юли 26, 2010 3:02 am

ЗДРАВЕЙТЕ РАДВАМ СЕ ВСИЧКИ СТЕ ДОБРЕ С НЕТЪРПЕНИЕ ОЧАКВАМЕ ДВЕ МАМИ ДА ДОЙДАТ В НАШАТА ТЕМИЧКА СТИСКАМ ПАЛЦИ НА НАСЕТО И ВАНЧЕТО.
СТЕЛИ леко пътуване.
НЕРИ почивай при мама и ти много се измъчи.
РОСИ как си ти.
жужагад
жужагад
спящ на клавиатурата
спящ на клавиатурата

Регистриран на : 27.09.2009
Местожителство Местожителство : пловдив

Брой мнения : 3110

http://www.bgbaby.net/malkagad/index.php

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  rosi78 Пон Юли 26, 2010 4:07 am

Добър вечер на всички Жу добре съм мила надявам се и вие с Пламчо да сте добре Хриси как е Кари оправи ли се вече. Коремчета как сте добре ли сте аз днес цял ден прекарах в леглото едно ми е изморено и замаяно сигурно ми е паднало кръвното,Ваня и Насето дали са с коремчета все още или има радост Нери радвам се за теб,че си добре липсваш ни в темичката Стели ти как си стегна ли багажа за бг вече Нашите коремчета растат 2 - Page 15 571838
rosi78
rosi78
наш човек
наш човек

Регистриран на : 18.04.2010
Местожителство Местожителство : Варна

Брой мнения : 610

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  stella80gr Пон Юли 26, 2010 4:40 pm

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 51019616215127109661280133420L2OAWNP4q8HSQrvfBb4G

хайде малко витаминки
Роси започвам малко по малко да слагам по чантите.на бебка нещата са в една голяма торба.те не са трудни.
днес при нас е 1-2гр по хладно и се усеща.дано да е все така,докато тръгнем.
Жу мерси мила.дано да е леко и приятно
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  rosi78 Пон Юли 26, 2010 5:54 pm

Основни етапи при раждането


Раждането се дели на няколко етапа. Особено ако майката е избрала да роди без медикаменти, ще премине през някои обичайни емоционални и физически промени, докато получи пълно 10-сантиметрово разкритие, за да изтласка бебето навън.

Етап 1

* Латентна фаза – от 0 до 4 см. разкритие. През латентната фаза родилката се владее най-добре. Контракциите са болезнени, но поносими и тя е в състояние да се отпуска между тях.
* Активна фаза – от около 4 см. до пълно разкритие. При активната фаза контракциите са по чести и силни. В повечето случаи родилките трудно се отпускат и се нуждаят от човек, който да им помага за съсредоточаването. Ако е възможно водната терапия или душ се отразяват много добре. Много жени се чувстват добре и чрез разхождане наоколо.
* Преход – 8-9 см. разкритие, понякога и по-малко. Преходът идва точно преди да стане време за напъване. Ако раждането е много ускорено, може да има наличие на преход 5-6 см, но обикновено започва при 8-9 см. Преходът е най голямото емоционално предизвикателство от раждането, но за щастие е и най–кратката фаза. Често се характеризира с паника и отчаяние. Много жени имат чувстват, че не могат да се справят и пожелават упойка.

Етап 2

* Напъване. Родилката вече има пълно разкритие и усеща нужда от напъване. В повечето случаи тя изпитва облекчение и известно удоволствие от новата, си по-активна роля в процеса. Някои жени усещат болка докато главата на бебето излиза, но се утешават с мисълта, че скоро ще могат да го прегърнат.
* Раждане. Чувствата, които изпитват родилките в момента на раждане са неописуеми. На моменти те мислят само за изтощението си и за това колко искат всичко да свърши. Най неочаквано стресът изчезва и бебето вече се е появило.

Етап 3

Излизане на плацентата. Няколко минути след като се роди бебето, тялото изхвърля и плацентата. Това обикновено става лесно и безболезнено.
rosi78
rosi78
наш човек
наш човек

Регистриран на : 18.04.2010
Местожителство Местожителство : Варна

Брой мнения : 610

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  rosi78 Пон Юли 26, 2010 5:59 pm

Обезболяване по време на раждането

Обезболяване по време на раждането.
За всеки етап от раждането съществуват различни медикаментозни варианти. Макар че повечето може да се използват при самото излизане на бебето, някои са по-подходящи за началото на болките, други дават облекчение само при действителното раждане, а трети се използват само при секцио. Вариантите са:

Системна аналгезия. Прави се коктейл от медикаменти или се прилагат по-отделно. Обикновено се вливат венозно, но може да се прилагат и мускулно. Правят контракциите по-малко мъчителни – може все още да усещате някаква болка, но не ви е грижа особено за това. Често предизвикват сънливост и ви помагат да си починете. Понякога обаче причиняват гадене и объркват или замъгляват съзнанието на някои жени. Понякога е добре да се започне с малка доза, за да се види дали медикаментът ви понася, и след това да се прибави останалата. Макар че медикаментите минават през плацентата, вашият метаболизъм ги отстранява от организма на бебето преди излизането му, така че да не му навредят, ако се инжектират рано или по средата на раждането. Системни медикаменти не се дават, когато наближава да излезе бебето, тъй като част от тях могат да останат в организма, му при раждането.

Местна упойка. Анестетикът /най-често лидокаин/ се инжектира директно в участъка между влагалището и ректума точно преди епизиотомия или преди излизането на бебето. Повечето лекари и акушери използват локална анестезия и докато шият разкъсванията на родилния канал.

Обща упойка. Общата анестезия, или с други думи заспиването, обикновено се използва само в спешни случаи – например, ако бебето трябва да бъде извадено с цезарово сечение; наложителна употреба на форцепса, при дадени обстоятелства в момента на изгонването; ръчно отлепване на плацентата, ако не се отдели сама; Тъй като общата анестезия е в състояние да премине през плацентата, изваждат бебето веднага щом заспите.

Пудендален блок. При тази процедура през стената на влагалището се инжектира анестетик в пудендалния нерв от двете страни, за да се облекчи болката във влагалищния отвор, докато бебето излиза. Действа сравнително добре и е напълно безопасна.

Спинален блок. Наподобява на епидуралната анестезия по това, че в течността около гръбначния ви мозък се инжектира малко количество медикамент. Той прави долната половина от тялото ви безчувствена за около 90 минути, с което предотвратява всякакво напъване. Тази упойка се използва при секцио и понякога при раждане с форцепс.

Епидурална упойка. Това е най-често използваната упойка при раждане. Епидуралната анестезия действа, като разпределя малки количества медикамент по нервите около гръбначния стълб с помощта на малък катетър в гърба. Тя облекчава болката от контракции, но запазва осезанието. Може да усетите известна вцепененост в краката, но вероятно ще сте в състояние да ги движите. Някои болници предлагат ходеща епидурална анестезия, която ви помага срещу болките, но не ви кара да чувствате краката си немощни. Тъй като отнема чувствителността на родовия канал, епидуралната упойка намалява и болките от напъването, докато бебето излиза. Макар, че с нея етап на напъването се удължава, повечето жени са в състояние да напъват докрай и се справят чудесно. Тази упойка се препоръчва когато жената ще има близнаци или има вероятност да се наложи секцио. Понякога упойката помага майката да се отпусне и ускорява раждането, а ако поради болките жената се страхува да се напъва ще е в състояние да го направи по-добре, ако й се направи епидурална анестезия.
rosi78
rosi78
наш човек
наш човек

Регистриран на : 18.04.2010
Местожителство Местожителство : Варна

Брой мнения : 610

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Neri_84 Пон Юли 26, 2010 6:37 pm

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 2363651W
Хайде да ви почерпя по един сладолед, че е много горещо, да се разхладим малко. Роси много полезно инфо ни поднасяш. Ванчето и Насето май липсват от няколко дена. Да не ни изненадат двете заедно. Насето може би е заета с изнасянето им в новия апартамент. Не бяха се изнесли все още нали? Да не се бъркам.
Аз като не съм на работа вече много по-добре се чувствам. Усетя ли умора веднага мога да си легна. Толкова много ми липсваше това на работа и се измъчвах само. От топлото ли е не знам, но на моменти ми е много изморено, въпреки че кръвното ми е нормално. А понякога и то пада. Но няма как, така ще го изкараме до край някак си. Другия понеделник излизам вече в болночен 45 дни преди раждане. Ох и нашето наближава. Главата ми е едно объркано, но все още не искам да го мисля толкова много.
Neri_84
Neri_84
фен на форума
фен на форума

Регистриран на : 24.03.2010
Местожителство Местожителство : Дулово

Брой мнения : 481

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  ???? Пон Юли 26, 2010 9:13 pm

Здравейте мамчета Нашите коремчета растат 2 - Page 15 347885 Още съм тук и още съм "2 в 1" Днес бях при докито и каза тази седмица да чакаме /то това си го знам де Нашите коремчета растат 2 - Page 15 23690 / Записахме тоновете, каза ми, че шийката ми е узряла и чакаме болки. Роси благодаря ти за полезната информация Нашите коремчета растат 2 - Page 15 616385 На всички ще ни бъде от полза. Нери радвам се много, че си добре Нашите коремчета растат 2 - Page 15 148195 Насето сигурно наистина е заета с нанасянето, дано скоро се отчете как върви. Хайде мамчета до скоро Нашите коремчета растат 2 - Page 15 849732 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 849732 Нашите коремчета растат 2 - Page 15 849732

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Мелани Пон Юли 26, 2010 9:49 pm

Здравейте и от мен Нашите коремчета растат 2 - Page 15 624477
Тук днес е божествено прохладно и май така ще е до края на седмицата.
Роси, много полезна информация, наистина. На всички ще ни е в помощ!
Ваня, стискам палци, всичко да мине "по вода", миличка!
Момичета, да ви попитам...значи, искаме да отидем на един остров тук, наблизо. Пътят до там е 3.5часа с кораб. Водим дискусия с мъжа ми дали, и до колко е удачно да предприема това пътуване. Вие как мислите? Доки каза, че няма проблем, стига да не съм на слънце ( естествено, че няма да съм), но мъжът ми много се притеснява. Аз се чувствам перфектно, но наистина се колебая..
Мелани
Мелани
упорито мамче
упорито мамче

Регистриран на : 24.03.2010
Местожителство Местожителство : Волос, Гърция

Брой мнения : 129

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  stella80gr Пон Юли 26, 2010 10:43 pm

Ваня с теб сме мила и ще чакаме новинката Нашите коремчета растат 2 - Page 15 922711
Мелани и при нас днес е приятно и сега мисля да отида малко на разходка.а що се отнася до пътуването,ако се чувстваш добре не е проблем.аз в събота ще пътувам до бг и не се притеснявам.важно е там където отивате да има подходящи условия и да си почиваш.върви исе забавлявай.имаш нужда от това.
Роси ти как си мила?
Нери мерси за сладоледа.и на мен напоследък ми е изморено и все ми се лежи.тези жеги ни изтощават много
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Мелани Пон Юли 26, 2010 10:54 pm

Eх, Стели, ако знаеш как ти завиждам за пътуването в България ( благородно, разбира се :) ). Много бих искала и аз да родя там, но ще се задоволя с тукашната болница. От къде си в България, Стели?
Мелани
Мелани
упорито мамче
упорито мамче

Регистриран на : 24.03.2010
Местожителство Местожителство : Волос, Гърция

Брой мнения : 129

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  stella80gr Пон Юли 26, 2010 11:06 pm

от габрово.но ще раждам в стара загора.нашите са от този край.Мел на мен не ми е много добре че си заминавам,защото моя само ще ме остави и ще се връща да работи.и после ще си дойде за раждането.така че ще сме разделени и ми е кофти
stella80gr
stella80gr
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 04.01.2010
Местожителство Местожителство : Гърция

Брой мнения : 1732

Върнете се в началото Go down

Нашите коремчета растат 2 - Page 15 Empty Re: Нашите коремчета растат 2

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 15 от 24 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите