beboci


Join the forum, it's quick and easy

beboci
beboci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

5 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  mimix1979 Нед Окт 18, 2009 6:54 pm

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 624477 Споделете горди мамчета на прекрасни бебоци как протече раждането Ви и какви бяха вашите емоции от случващото се.
mimix1979
mimix1979
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 15.10.2009
Местожителство Местожителство : София

Брой мнения : 1196

http://www.bgbaby.net/mimix1979abvbg/about.php/

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Нед Окт 18, 2009 10:43 pm

М,не,не премина нормално.Бях за нормално раждане,8 часа мъки -без нито сантиметър разкритие и се наложи спешно секцио.Бях с епидурална упойка,нищо не усетих,видях бебо-още щом го изкараха-беше адски вълнуващо!!!

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Нед Окт 18, 2009 10:57 pm

Аз цяла нощ от 23 до сутринта до 9 бях предорилно,(в 9 родих)
Нямах болезнени контракции,слагаха ми
успокоителни в системата и ме караше насън,много
ми се спеше цяла нощ,ама неможех да заспя,сепках се от
виковете на другата родилка в предродилно и акушерката
ми задаваше въпроси и ми говореше ,за да не заспа.
В 9 часа сутринта родих за 15 минути,без нито един шев ,показаха
ми малката,след това 2 часа съм седяла в родилно и май спях,че аз бях много уморена.
Всичко мина добре.

Дано и сега с второто раждане да ми е така,макар че се съмнявам малко

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty 1

Писане  mimix1979 Нед Окт 18, 2009 11:21 pm

Van ,ти се настрои за нормално ,но предвид обстоятелствата са те срязали така ли?А съгласна съм ,че при появата на бебо е нещо неуписуемо то няма сравнение Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 14944
mimix1979
mimix1979
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 15.10.2009
Местожителство Местожителство : София

Брой мнения : 1196

http://www.bgbaby.net/mimix1979abvbg/about.php/

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Пон Окт 19, 2009 12:43 am

mimix1979 написа:Van ,ти се настрои за нормално ,но предвид обстоятелствата са те срязали така ли?А съгласна съм ,че при появата на бебо е нещо неуписуемо то няма сравнение Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 14944
Да,точно така!

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  Admin Пон Окт 19, 2009 1:05 am

И аз родих секцио, знаех още от първия преглед при гинеколога. Иначе съм ЗА нормалното раждане, но при мен имаше медицински факторри, при които се наложи секциото.
Мигът в който видях за първи път бебка , беше най-вълнуващия и щастлив ден в живота ми, направо настръхвам като се сетя Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 492262
В четвъртък Тея става на годинка, тези дни ми е едно плачливо и развълнувано Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 476627

Ели леко раждане мила, дано да е още по-леко от първото Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 610885
Admin
Admin
Admin
Admin

Регистриран на : 22.05.2009
Местожителство Местожителство : Асеновград

Брой мнения : 3171

https://beboci.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Пон Окт 19, 2009 1:52 am

Благодаря Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 764370
Кажете ми секциото дали боли,че бебето ако
не се обърне,май и аз ще съм секцио

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Пон Окт 19, 2009 2:08 am

при мен всичко вървеше нормално но докторката ми каза че не бива да чакам до края да се роди защото нямах грам разкритие а малката ставаше доста голяма вече. на долу си беше с главата и решихме на 12ти да ми предизвикат раждането обаче така стана че на 10ти вечерта тя грам не мръдна след като се навечерях и се обадих на докторката тя каза моментално да отивам в болницата, откриха че имам 2 santa разкритие и все пак ми предизвикаха контракции. това беше в 10 вечерта във вторник и аз родих в сряда в 5:35 вечерта. 6 часа имах отвратителни и силни контракции и не издържах повече и ми биха епидурал упойка. по едно време казах да ме проверат защото усещам че главата иска да излиза и така и беше. почнах да напъвам и чак след час и полувина напъване се роди. иначе бях много спокойна, като излезе главата само почнах да плача от радост защото знаех че само след секунда ще си гушкам бебето...роди се нормално но пак докторката се притисни защото имах страшно много кървене и не спираше и почнаха да тичат из стаята медицинските сестри да и носът разни работи...15 минути ме шиха вътре но иначе отвън имам 2 шева. дълго беше раждането но и двете сме добре!!

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  mimix1979 Вто Окт 20, 2009 4:30 pm

MamaNaAnjeliaCvety мила ти във Бъглгария от кой град си
mimix1979
mimix1979
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 15.10.2009
Местожителство Местожителство : София

Брой мнения : 1196

http://www.bgbaby.net/mimix1979abvbg/about.php/

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Вто Окт 20, 2009 5:24 pm

Дари го раждах от 5сутринта до 15.30 следобяд.Имах контракций които бяха много болезнени.
Шиха ме 30 мин.Тогава нямаше епидурални упойки.Никой не ми беше споменал за тях.
Тео го раждах от 8 до 20ч.Много тежко и продължително раждане.Шиха ме 45 мин без упойка.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Вто Окт 20, 2009 6:10 pm

Мама написа:Благодаря Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 764370
Кажете ми секциото дали боли,че бебето ако
не се обърне,май и аз ще съм секцио
Ели,самата операция изобщо не боли,бият ти упойка.Аз ти препоръчвам епидурална-най-новата е и си в съзнание,нищо не усещаш,напротив-даже чувстваш добре(нали е като наркотик Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 62694 ),Моята операция беше 3 минути,за толкова ме разрязаха и изкараха бебчо,после около 10-15 мин те шият,но пак нищо не усещаш.След това продължават да ти бият обезболяващи и не чувстваш болка.На вторият ден ти щом спрат силните обезболяващи има дискомфорт и боли,но не е много силно-те пак ти дават,ако поискаш по-леки обезболяващи-на мен ми даваха свещички и щом ме заболи ми слагаха и ми минаваше.Кофтито е раздвижването,понеже след операцията не можеш да се движиш,но до 2-ден вече сама ще си ставаш и ще си ходиш.Е,нормално е после и след изписването,при ставане усещаш болка-все пак си е операция,но пак ти казвам-не е много силна болката.Това е горе-долу,ако те интересува друго-питай.
Аз все пак ти пожелавам бебето да се обърне и да си родиш нормално,без много болка Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 56080

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Вто Окт 20, 2009 8:50 pm

При мен нещата минаха нормално.
Знаех си деня на индукцията и го чаках.
Когато отидох имах 5 см разкритие,сложиха ми система,след което дойдоха контракциите,после ми биха епидурална и след 15 мин. бебка се появи на бял свят.
раждането ми беше безболезнено и бързо.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Вто Окт 20, 2009 8:55 pm

mimix1979 написа:MamaNaAnjeliaCvety мила ти във Бъглгария от кой град си

от село Войводиново, ако не го знаеш къде е-залепено е за Пловдив..хаха... много е близко до Пловдив даже се сливат. Защо питаш? струва ти се че не говоря правилно нали? хехе

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  mimix1979 Вто Окт 20, 2009 9:12 pm

Не ,че не говориш правилно а те помислих за съпруга на един познат от Казанлък който е в Щатите /Чикаго/,а ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО Войводиново много добре го знам защото в този край имам роднини..ха.ха.ха
mimix1979
mimix1979
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 15.10.2009
Местожителство Местожителство : София

Брой мнения : 1196

http://www.bgbaby.net/mimix1979abvbg/about.php/

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Вто Окт 20, 2009 9:24 pm

кои са ти роднини? гледай сега да се паднем някви братовчедки защото повечето от селото са ми роднини...и майка ми и баща ми са от огромна фамилия....малееее айде казвай да видим дали не сме една кръв! хаха

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  mimix1979 Вто Окт 20, 2009 9:28 pm

Сладурке,аз не съм точно от Войводиново ,а роднините са ми от село Чоба до Брезово ,но е в този край и го знам Войводиново ,а кумовете са ми от Пловдив Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 14944
mimix1979
mimix1979
VIP персона
VIP персона

Регистриран на : 15.10.2009
Местожителство Местожителство : София

Брой мнения : 1196

http://www.bgbaby.net/mimix1979abvbg/about.php/

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Вто Окт 20, 2009 9:51 pm

ааааа хахахаа.. не съм разбрала правилно! нищо де, важното е че знаеш от къде сам изникнала..хаха Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 14944

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  жужагад Вто Окт 20, 2009 11:06 pm

ЕЛИ раждала съм нормално и секцио.секциото е песен пред нормалното още деца ако трябва да раждам пак ще искам секцио
жужагад
жужагад
спящ на клавиатурата
спящ на клавиатурата

Регистриран на : 27.09.2009
Местожителство Местожителство : пловдив

Брой мнения : 3110

http://www.bgbaby.net/malkagad/index.php

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Вто Окт 20, 2009 11:24 pm

Ван,мерси за разяснението.
Жужи и на мен първото раждане ми е нормално и ми
беше много лесно и бързо и без никакъв шев,та възстановяването
ми беше много бързо.
Сега ще видим с втрото раждане как ще е,много
си мисля,че ще ми е много по болезнено от първото

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Сря Окт 21, 2009 3:15 am

Ели второто раждане е много по лесно от първото.Говоря за нормалното раждане.Не се притеснявай изобщо.Мисли позитивно и всичко ще е наред.Успех!

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Сря Окт 21, 2009 3:27 am

mama na dvama написа:Ели второто раждане е много по лесно от първото.Говоря за нормалното раждане.Не се притеснявай изобщо.Мисли позитивно и всичко ще е наред.Успех!

Мерси,много.
Ама аз знам,че раждане с раждане не се срещат,всяко е
индивидуално само по себе си и мисля,че няма да ми е леко като
първото,ама дано да ми е грешно мисленето,че ме е страх

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Сря Окт 21, 2009 3:28 am

Аз и още нещо да допълня,всяка жена има различно раждане(нормално)-някои се мъчат повече,други по-малко-много лесно и бързо раждат,както и за секциото-някои се възстановяват изключително бързо,други по-бавно-така,че не мисля,че можем да говорим за сравнения.Важното е бебчо да се роди жив и здрав.Пък най-добре нормално и лесно и бързо!

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Сря Окт 21, 2009 3:33 am

Да,така е.
Всичко е до организъм.
Някои жени по-лесно се възстановяват от
нормалното раждане,други от другото.
Абе,каквото е писано ще стане,важното е майката и бебето да са
живи и здрави,а пък другото ще мине. Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент 382274

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  descata Сря Окт 21, 2009 3:44 am

Хайде и аз да се включа,и двете раждания са ми нормални и лесни.Първото бе с 12 дни по-рано от термин,със изтичане на околоплодните води в 8:00ч. сутринта,в 9:00ч. вече бях в болницата и към 11:03ч.се роди синът ми,слагаха ми система за разкритие,но не остана време да подейства,имах епизиотомия-2-3 външни шева.Не съм имала кой знае какви силни контракций,но си болеше.
Второто раждане с 5 дни по-рано от термин,без никакви силни контракций.Те започнаха към 5:00ч. следобяд,пиехме кафенце.Станаха леко силни към полунощ. В 3:30ч. си пуснах душ събудих мъжо да тръгваме,че контракцийте бяха станали през 12-15 мин.В 5:00ч. бях в болницата ,с контракций през 5мин.направо в родилна зала.В 5:55ч. се роди малката.Бях много щастлива ,че съм майка на момче и момиче,пожелавам го на всеки това щастие.Имах малко вътрешни и 2 външни шева,шиха ме за половин час някъде и ми слагаха 2 пъти упойка да не усещам иглата.
Наистина второ раждане е по-лесно и бързо,а и усещането при мен беше различно.Възстановяването бе бързо и при двете, след седмица до 10 дни вече си забравил за болките.
Ели,може да си се обърне бебето,има време.На мен в 4-5м ми казаха че май ще съм за секцио,ако не се вдигне плацентата,че беше много ниско долу,но към 7 м вече беше горе.
descata
descata
Главен модератор
Главен модератор

Регистриран на : 30.05.2009
Местожителство Местожителство : Сливница

Брой мнения : 2958

https://beboci.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  ???? Сря Окт 21, 2009 3:54 am

Ели,Деси е права,има време бебчето да се обърне!Гоги се обърна в осмият месец,иначе и той беше седалищно до тогава.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент Empty Re: Нормално ли премина раждането Ви и какви емоции имаше във този момент

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите